top of page

Запитання - відповіді про Громаду

Де ви знаходитеся?

Українська громада в Норвегії -- єдина українська спільнота, що діє по всій території країни. Іноді нас помилково називають "громадою в Осло". Насправді, станом на липень 2022 року 53% наших членів проживають у інших містах та регіонах країни. Вірна назва організації ГО "Українська громада в Норвегії" (іноді скорочуємо до Громада (з великої літери))

Чи є Українська громада в Норвегії офіційно-зареєстрованою неприбутковою організацією?

Ми є зареєстрованою в Норвегії неприбутковою організацією, заснованою 1 вересня 2004 року. Ви можете дізнатися більше про ГО "Українська громада в Норвегії" на різних сторінках нашого сайту: почитайте про нашу роботу у часи війни, наші медичні та гуманітарні відправлення до України, перевірте мету створення, структуру та склад Правлінняпознайомтесь з нашою українською школою "Кобзар", дізнайтесь більше про наші проєкти та те, що вже було зроблено за 18 років тощо. 

Що таке Світовий Конгрес Українців?

Українська громада в Норвегії підпорядковується Світовому Конгресу Українців. СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНЦІВ (СКУ; до 1993 — Світовий конгрес вільних українців; СКВУ) — найвища координаційна громадська організація української діаспори, яка представляє інтереси більше 20 млн українців і об’єднує у своєму складі українські організації із 32 країн світу.

Як я можу стати членом Громади за межами Норвегії?

Дякуємо за вашу активну громадську позицію! На жаль, згідно Постанов громади, вступити до організації можуть усі, хто уже проживає в Норвегії.

Хто може вступити до громади?

Всі хто цікавиться українською культурою та українським суспільством має право стати членом організації, також іноземці. Вимоги до членів організації:

  • оплата членського внеску

  • проживання на території Норвегії

  • вік 16+ років

Розмір членського внеску визначається на загальних річних зборах і повинен відповідати чинним вимогам реєстрації та фінансування імміграційних організацій в Норвегії. Вступ та вихід з членства  можуть відбутися в будь-який час. Сплачені членські внески у такому випадку не повертаються.

На що буде використаний мій членський внесок?

Завдяки членським внескам ми можемо покрити абсолютно усі витрати за рік - це банківські збори, домен www.ukrainsk.no, абонемент ZOOM для онлайн зустрічей, оренда приміщення для кожного культурного заходу, закупи квітів та продуктів на культурні заходи та ін. Ми не є комерційною організацією. Ідеальна бухгалтерія у нашому випадку -- вийти у нуль у кінці року.

Чи можу я стати волонтером від Громади?

Дякуємо за бажання бути представником Громади у своєму місті. Напишіть про себе та свої ідеї на ukrainsk.no@gmail.com. Наразі ми не можемо обіцяти, що зв’яжемося з вами негайно, але напишемо, як тільки отримаємо нові запити на волонтерів від наших команд. Якщо вже мова зайшла про активну участь у діяльності Громади, то запрошуємо до групи "Дійсні члени..." у Фейсбуці. Група створена для обговорення діяльності Громади та для координації її членів. Саме там ми разом плануємо найближчі заходи та оголошуємо про конкретні потреби у помічниках.

Де і коли наступний захід?

Ми проводимо культурні заходи по всій країні. Інформацію про уже заплановані зустрічі ви знайдете на нашій сторінці у ФБ у розділі "події/events".

З березня 2022 року у м. Осло існує також Український дім. На нашому сайті ви знайдете календар із переліком запланований зустрічей в Українському домі. (NB. Український дім діє до 01.01.2023)

Наша візія

Ми вважаємо, що українська ідентичність має першочергове значення як для новоприбулих іммігрантів, так і для членів діаспори. Для іммігрантів, що недавно прибули, вкрай важливо налагодити зв’язки з однодумцями. Ми з колегами в Українській громаді в Норвегії працюємо разом, щоб сприяти просуванню можливостей залучення українців через культурні та соціальні заходи.

Наша ціль - розбудовувати здорову та енергійну українську спільноту з сильними цінностями, яка є актуальною та інклюзивною та яку добре поважають у Норвегії.

 

Давайте разом підтримаємо нашу активну українську громаду, щоб зберегти та розвинути нашу культуру, релігію, мову та ідентичність.

80010581_800058613798760_6897252177799020544_n.jpg
bottom of page