Хто ми?
ГО "Українська громада в Норвегії -- це голос української діаспори в Норвегії. Разом з активними членами Громада із 2004 року є провідною організацією, яка координує та представляє інтереси однієї із численних етнічних груп Норвегії (57 700 чол. станом на 01.01.2024, Kilde: Statistisk Sentralbyrå).
Українсько громада в Норвегії— це волонтерська організація, яка не отримує державне фінансування та покладається на вашу щедру підтримку, щоб зробити вплив. Якщо ви бажаєте підтримати нашу громаду, ви можете зробити внесок на рахунок VIPPS 744107. Ваша допомога дуже цінна для нас і допоможе підтримувати наші ініціативи та заходи.
Фундаментальними принципами діяльності Громади є
-
Зростання нашої спільноти
-
Збереження та примноження українсько-норвезької ідентичності
-
Підтримка України
Наша візія
Ми вважаємо, що українська ідентичність має першочергове значення як для новоприбулих іммігрантів, так і для членів діаспори. Для іммігрантів, що недавно прибули, вкрай важливо налагодити зв’язки з однодумцями. Ми з колегами в Українській громаді в Норвегії працюємо разом, щоб сприяти просуванню можливостей залучення українців через культурні та соціальні заходи.
Наша ціль - розбудовувати здорову та енергійну українську спільноту з сильними цінностями, яка є актуальною та інклюзивною та яку добре поважають у Норвегії.
Давайте разом підтримаємо нашу активну українську громаду, щоб зберегти та розвинути нашу культуру, релігію, мову та ідентичність.
Правління і комітети - Контактна інформація
6 березня 2024 року, згідно чинного Статуту, відбувся розподіл обов'язків у правлінні ГО 'Українська Громада в Норвегії', обрали Голову та заступників Голови організації.
Отже основний склад Правління (styremedlemmer):
Natalia Lutsyk - Голова/styreleder (регіон Buskerud)
Nataliya Solodka - заступниця Голови/nestleder (регіон Akershus)
Natalia Ravn-Christensen - заступниця Голови/nestleder (регіон Oslo)
Vita Atamanchuk (регіон Møre og Romsdal)
Inna Olafsson (регіон Østfold) - sekretær
Milla Fjerdingen (регіон Akershus)
Yuliia Boichuk (регіон Oslo)
Додатковий склад правління (vara):
Олександра Хаукос (регіон Oslo)
Olha Kotiv (регіон Møre og Romsdal)
Alla Gazina (регіон Oslo)
Gaute Haug Eriksen (регіон Oslo)
Електронна пошта для зв'язку з Правлінням/Epost til styret: ukrainsk.no@gmail.com
Також при Громаді створено кілька робочих комітетів, що формуються Правлінням Громадою.
Виборчий комітет:
Alina Chornovil
Lilia Grube
Natalia Kval
З метою покращення планування та проведення демонстрацій в м. Осло при
Українській громаді в Норвегії було створено Комітет з організації демонстрацій у такому складі:
Ростислав Євдюхін
Іра Оліферук
Юлія Хаугланд
Наталія Єремеєва
Наталія Равн-Крістенсен
Фейсбук сторінка OsloProtest. Daily until Victory -- Facebook (посилання)
Звернення та пропозиції щодо демо можна надсилати на : osloprotest.komiteen@gmail.com
З метою планування та координації гуманітарних перевезень та роботи складів при Українській громаді в Норвегії було створено Логістичний комітет у такому складі:
Сергій Замулко
Ірина Матійчик
Олена Новікова
Ірина Руденко
Олена Стабель
Юлія Магденко (vara)
Катерина Кирилюк (vara)
Електронна пошта для зв'язку: logistics.ukrainsk.no@gmail.com
Комітет об'єктивного висвітлення історії України на академічному рівні у складі:
Олександра Хаукос
Оксана Гук
Андрій Михайлов
Наталія Равн-Крістенсен
Електронна пошта для зв'язку: history.ukrainsk.no@gmail.com
Комітет по роботі з медіа та протидії російській пропаганді у складі:
Олександра Дейнеко
Наталія Єрємєєва
Павло Красномолець
Христина Соломчак
Олена Горобець
Електронна пошта для зв'язку: media.ukrainsk.no@gmail.com
Комітет з розробки та реалізації стратегії збору коштів (фандрейзингу) для забезпечення фінансування різноманітних проектів та ініціатив Громади по всій країні. Це команда волонтерів, метою яких є наповнювати бюджет Громади для активної діяльності в Норвегії та для гуманітарної роботи в Україні; надавати можливість українцям діаспори, підприємцям, партнерам сприяти економічному зростанню та розвитку України, розширювати потік дарувальників, розвивати загальну культуру філантропії в Громаді.
Склад комітету:
Сергій Замулко
Наталія Луцик
Електронна пошта для зв'язку: finans.ukrainsk.no@gmail.com
Комітет по організації заходів. Мета комітету – формування правдивого іміджу України та українського народу; інформування про українську історію, культуру та сьогодення; проєкти національного, регіонального або міжнародного характеру. До комітету увійшли:
Олена Білецька
Олена Плант
Алла Газіна
Електронна пошта для зв'язку: kultur.ukrainsk.no@gmail.com
Комітет з розвитку Громади. Мета комітету - розвиток українського шкільництва в діаспорі; розбудова українського молодіжного руху і сприяння молодіжному лідерству в українській громаді; інформаційна підтримка українським організаціям із мережі Української громади в Норвегії (якщо такі будуть).
Наталія Луцик
Віта Атаманчук
Інформаційні канали Громади:
Сторінка у Facebook (посилання).
Адміністратори: Сергій Замулко, Ірина Бігун-Вордал, Алла Газіна
Група "Українці в Норвегії" Українці в Норвегії / Ukrainere i Norge | Групи | Facebook (посилання)
Модератори: Сергій Замулко, Віта Атаманчук, Наталія Солодка, Тетяна Луцик, Ірина Бігун-Вордал
Запитання - відповіді про Громаду
Де ви знаходитеся?
Українська громада в Норвегії -- єдина українська спільнота, що діє по всій території країни. Іноді нас помилково називають "громадою в Осло". Насправді, станом на липень 2022 року 53% наших членів проживають у інших містах та регіонах країни. Вірна назва організації ГО "Українська громада в Норвегії" (іноді скорочуємо до Громада (з великої літери))
Чи є Українська громада в Норвегії офіційно-зареєстрованою неприбутковою організацією?
Ми є зареєстрованою в Норвегії неприбутковою організацією, заснованою 1 вересня 2004 року. Ви можете дізнатися більше про ГО "Українська громада в Норвегії" на різних сторінках нашого сайту: почитайте про нашу роботу у часи війни, наші медичні та гуманітарні відправлення до України, перевірте мету створення, структуру та склад Правління, познайомтесь з нашою українською школою "Кобзар", дізнайтесь більше про наші проєкти та те, що вже було зроблено за 18 років тощо.
Що таке Світовий Конгрес Українців?
Українська громада в Норвегії підпорядковується Світовому Конгресу Українців. СВІТОВИЙ КОНГРЕС УКРАЇНЦІВ (СКУ; до 1993 — Світовий конгрес вільних українців; СКВУ) — найвища координаційна громадська організація української діаспори, яка представляє інтереси більше 20 млн українців і об’єднує у своєму складі українські організації із 32 країн світу.
Як я можу стати членом Громади за межами Норвегії?
Дякуємо за вашу активну громадську позицію! На жаль, згідно Постанов громади, вступити до організації можуть усі, хто уже проживає в Норвегії.
Хто може вступити до громади?
Всі хто цікавиться українською культурою та українським суспільством має право стати членом організації, також іноземці. Вимоги до членів організації:
-
оплата членського внеску
-
проживання на території Норвегії
-
вік 16+ років
Розмір членського внеску визначається на загальних річних зборах і повинен відповідати чинним вимогам реєстрації та фінансування імміграційних організацій в Норвегії. Вступ та вихід з членства можуть відбутися в будь-який час. Сплачені членські внески у такому випадку не повертаються.
На що буде використаний мій членський внесок?
Завдяки членським внескам ми можемо покрити абсолютно усі витрати за рік - це банківські збори, домен www.ukrainsk.no, абонемент ZOOM для онлайн зустрічей, оренда приміщення для кожного культурного заходу, закупи квітів та продуктів на культурні заходи та ін. Ми не є комерційною організацією. Ідеальна бухгалтерія у нашому випадку -- вийти у нуль у кінці року.
Чи можу я стати волонтером від Громади?
Дякуємо за бажання бути представником Громади у своєму місті. Напишіть про себе та свої ідеї на ukrainsk.no@gmail.com. Наразі ми не можемо обіцяти, що зв’яжемося з вами негайно, але напишемо, як тільки отримаємо нові запити на волонтерів від наших команд. Якщо вже мова зайшла про активну участь у діяльності Громади, то запрошуємо до групи "Дійсні члени..." у Фейсбуці. Група створена для обговорення діяльності Громади та для координації її членів. Саме там ми разом плануємо найближчі заходи та оголошуємо про конкретні потреби у помічниках.
Де і коли наступний захід?
Ми проводимо культурні заходи по всій країні. Інформацію про уже заплановані зустрічі ви знайдете на нашій сторінці у ФБ у розділі "події/events".
З березня 2022 року у м. Осло існував також Український дім. На нашому сайті можна було знайти календар із переліком запланований зустрічей в Українському домі. (NB. Український дім діяв до 01.01.2023)