top of page

Запитання - відповіді
про школу "Кобзар"

Де ви знаходитеся?

За майже два десятки історії школи ми навчалися у різних приміщеннях в Осло. Був також філіал у м. Драммен, але він припинив діяльність через низьку кількість учнів, а потім і пандемію. Насьогодні школа "Кобзар" діє щосуботи на базі Årvoll skole, за адресою Bård Skolemesters vei 4, Oslo.

Хто керує школою?

Українська школа "Кобзар" підпорядковується батьківському комітету, що обирається щороку. Школа є складовою частиною Української громади в Норвегії. Керівник школи періодично звітує перед правлінням Громади та один  раз на рік перед усіма членами на річних зборах. 

Моя дитина не розмовляє українською?

Дітям, у житті яких інша мова є домінантною, часто складно перейти на українську без помилок. Щоб навчити дитину розуміти, а також говорити українською, батькам потрібно розробити стратегію навчання. Одними із ключових факторів тут будуть:

- українське оточення у повсякденні. На жаль, 2-4 суботніх годин в українському середовищі школи критично мало для вивчення мови. Основи закладаються вдома.

- дотримуйтеся принципу "одна людина - одна мова". Якщо батьки часто перемикаються з однієї мови на іншу, то треба практикувати тривале використання виключно однієї з мов з дитиною. Це дуже дієвий інструмент. Покажіть своїм прикладом, що ви можете використовувати українську мову в усіх ситуаціях. 

- наповніть ваш дім українськими книгами, музикою та відео-контентом.

- якщо школяр/школярка зовсім не володіє/не користується українською, то незалежно від віку, навчатимуться у першому класі "Кобзаря".

Які очікування до батьків?

Живучи в Норвегії ви починаєте розуміти як просто загубитись серед океану різних етносів, релігій, культур та соціальних течій. Українськість є тією твердинею на якій ви можете збудувати своє нове життя в Скандинавії. В українській громаді ви можете знайти нових друзів, дізнатись корисну інформацію, отримати підтримку та розуміння. Українська школа є першою сходинкою для долучення до кола українського буття в Норвегії. Саме тому батьки школи не просто здають дітей на кілька повчальних годин з педагогом. Батьки займають також активну громадську позицію, волонтерять при Громаді, ініціюють культурні заходи, ходять на демонстрації, поширюють українську культуру під егідою Громади, навіть вчителюють у "Кобзарі".

Чи йдете ви по українській програмі?

Програма школи не передбачає вивчення окремих предметів, а спрямована на вивчення української мови (читання, письмо, розмовна мова), оглядове вивчення історії України та знайомство з її культурою. Мета навчання -- різнобічний розвиток на засадах норвезького шкільництва, самовизначення як українець-українка.

Чи проводите Ви онлайн заняття?

Ми розуміємо, що українські діти проживають в багатьох куточках Норвегії. На жаль, онлайн навчання не є настільки ефективним, як очне спілкування в україномовному середовищі. Вагому частку нашої педагогіки займає принцип learning by doing. Тобто вивчення мови та культури за допомогою наочності та практичних занять, а це складно через екран компютера.

Які переваги школи "Кобзар"?

- доступність. Навчання безкоштовне для дітей членів громади.

- абсолютне занурення в середовище української мови та культури

bottom of page